VALSTS SOCIĀLĀS APRŪPES CENTRS VIDZEME

VSAC "Vidzeme" mājaslapa izveidota, lai informētu Jūs par aprūpes centra klientu un strādājošo darbību un aktivitātēm, lai iegūtu jaunus draugus un sadarbības partnerus! Mēs esam atvērti jauniem kontaktiem un sadarbībai!

Cilvēku drīkst audzināt tikai tas, kas viņu mīl, un cilvēku parasti mīl tas, kas viņu prot audzināt.
[S.Rannamā]

Valka Drukāt E-pasts
Saturs
Valka
VSAC „Vidzeme” filiāles „Valka” vēsture
Visas lapas

VSAC "Vidzeme" filiāle "Valka"
Indrānu 5, Valka, Valkas novads, LV-4701,
Tālrunis/Fakss 64781259                                                                
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Ar 2010. gada 1. janvāri, pamatojoties uz Ministru kabineta  rīkojumu Nr.746 no 2009. gada 30. oktobra p.1.5. sociālās aprūpes centrs „Valka” reorganizēts par VSAC „Vidzeme” filiāli „Valka”, kurā ir divas nodaļas


Sociālās un aprūpes personāla nodaļa ,kuras uzdevumi ir nodrošināt „Centrā” dzīvojošām personām kvalitatīvu sociālo aprūpi , higiēnisko aprūpi, veselības aprūpi un ievērot tīrīšanas un dezinfekcijas noteikumus.

Pārējā apkalpojošā un  saimnieciskā personāla  nodaļa , kura veic to uzdevumu izpildi, ko nosaka Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likums , VSAC nolikums un  reglaments, LM izdotie lēmumi u.c. normatīvie akti un nodrošina  filiālē dzīvojošās persona ar racionālu ēdināšanu, ņemot vērā katras personas vecumu un veselības stāvokli, ievērot tīrīšanas un dezinfekcijas režīma  noteikumus un pārtikas un veterinārā dienesta prasības virtuves blokā.

Filiāle  īsteno valsts politiku ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas jomā  attiecībā uz pilngadīgām personām ar smagiem garīga rakstura traucējumiem( 1. un 2. grupas invalīdiem), nodrošina viņus ar mājokli un sociālo aprūpi, lai apmierinātu viņu pamatvajadzības.
Filiālē „Valka’ klientiem ir iespējas sevi pilnveidot šādās aktivitātēs:

1.    Mākslinieciskajā pašdarbībā:

  •     dziedāt ansamblī,  
  •     solo mākslas apgūšana dziedāšanā,
  •     darboties teātra studijā,
  •     zīmēšanas nodarbībās,
  •     apgūt dejas soļus,
  •     darboties “popielas” grupā;

2. Svētku galdu klāšanā;
3. Adīšanas, tamborēšanas un izšūšanas nodarbībās;
4. Kompozīciju veidošanā;
5. Galdniecības darbos;
6. Personīgās higiēnas iemaņu izkopšanā;
7. Grupu nodarbībās;
8. Darbu terapijā, t.sk apkārtnes sakopšana, puķu dobju veidošana un kopšana, iesaistīties saimnieciskos darbos;
9. Bībeles izpētes stundās;
10.Valsts noteikto svētku atzīmēšanā;
11.TV pārraižu un videofilmu tēmu apskatā;
12.Apmeklēt dievkalpojumus pilsētā (ar ārsta atļauju);
13.Piedalīties izbraukumos brīvā dabā un ekskursijās, iet pārgājienos;
14.Vasarā izbraukt ogot un sēņot;
15.Piedalīties ārstniecības augu vākšanā;
16. Dzejas pēcpusdienās;
17.Sporta nodarbībās.


   Valsts  Sociālās aprūpes centra „Vidzeme” filiāle  „Valka” atrodas Ziemeļvidzemē, Valkas rajonā , Indrānu ielā 5. Valka ir unikāla vieta  ar valsts robežu pilsētas centrā  un neticami raibu vēsturi: Cimzes skolotāju seminārā  mācījušies  vai visi ievērojamie  19.gadsimta  Latvijas un Igaunijas kultūras darbinieki, te dibinātas Latvijas  partijas, Sarkanais krusts ,nacionālais teātris un 1918.gada 15.novembrī  proklamēta Latvijas neatkarība.
1994. gada 20.jūlijā ar Valkas rajona padomes sēdes protokolu nr.3 &8, ar 25.jūliju izveidoja Valkā Valkas specializēto sociālās aprūpes centru, kas atradās  rajona  pakļautībā līdz 1997. gada 24.septembrim.Nozīmēja direktoru , kuram uzdeva  sākt rekonstrukcijas darbus bijušajās SCO kopmītņu telpās un kadru komplektēšanu. Pa šo laiku ,tas ir līdz 1995.gada 30. jūnijam, darbus veica trīs firmas un tika organizētas četras brīvprātīgo talkas, lai palīdzētu celtniecības darbu rezultātā  radušos atkritumu novākšanā, logu mazgāšanā un telpu iekārtošanā.
Aprīkojuma un mīkstā inventāra  iegādē palīdzēja Zviedrijas kristīgā organizācija „Cerību zvaigzne”, Dānijas, Vācijas draugi un daļēji rajona padome.’
    Ar 1997. gadu „Centrs” pārgāja  Labklājības ministrijas pārziņā un vēl divas reizes mainīja nosaukumu. 1997. gada 23. jūlijā ar MK rīkojumu Nr. 377 , kas noteica, ka izdarāma reorganizācija un iestādi nosauc :
LR LM Specializētais sociālās aprūpes centrs ”Valka”, un ar 24.septembri „Centru”  savā  pārziņā pārņem Labklājības ministrija..
2004. gada 3.augustā izdoti LR  MK  noteikumi nr. 644  un iestāde tiek nosaukta  LR LM Sociālās aprūpes centrs „Valka”.

   Valsts sociālās aprūpes centra “Vidzeme” filiāli “Valka” vada Egita Kačevska.

 

Centra filiāles


Ropaži

VSAC "Vidzeme" filiāle "Ropaži"Pansionāts "Ropaži",Ropaži, Ropažu n...

Lasīt
Rūja

VSAC "Vidzeme" filiāle "Rūja"Pansionāts "Rūja", Jeru pagasts, Rūjien...

Lasīt
Valka

VSAC "Vidzeme" filiāle "Valka"Indrānu 5, Valka, Valkas novads, LV-4701,...

Lasīt

Šī vietne izmanto sīkdatnes (cookies), lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai.